Falcon Continental 110cm 5 Burner Dual Fuel Range Cooker Slate FCON1092DFSL
FCON1092DFSL
Be the first to write a review
Delivery
For a delivery estimate, please add to cart and enter your postcode. You can also Pick-Up In Store.
Got questions?
Our friendly staff are here to help. Start a chat, give us a call or visit us in store.
Description
Main LH Oven 79 litre Multifunction (7 functions)Catalytic liners with Deluxe Oven Tray
RH Oven 79 litre Fan only with Catalytic liners
Premium Stainless steel one-piece hotplate with 5 one-piece bolted professional brass burners, including a large 5kW multi-ring burner, and a wok cradle.
Integrated, full oven width grill
Professional-quality oven shelves with lock system
Full cooker width storage drawer
937mm (h) x 1092mm (w) x 600mm (d)